PWR-C45-1000AC Cisco Catalyst 4500 Non-PoE Power Supply
payments
12 People watching this product now!
Share:
100% Low Price Guarantee
100% Quality Assurance:
100% Money Back Guarantee:
You can contact our customer service team to exchange or return any product that you bought from us.
PWR-C45-1000AC is a Cisco Catalyst 4500 Power Supply PWR-C45-1000AC Catalyst 4500 1000W AC Power Supply (Data Only).
Quick Spec
Table 1 shows the quick spec.
Power Supply
PWR-C45-1000AC
Minimum Cisco IOS® Software release required
12.1(12c)EW
Minimum Cisco Catalyst Operating System Software required
Integrated PoE
No (data only)
IEEE 802.3af compliant
No
Input voltage
100 to 240 VAC (±10% for full range)
Input current (rated)
12A at 100 VAC
5A at 240 VAC
Output current (data)
12V at 83.4A
3.3V at 12.5A
Output power redundant mode (data)
1000W + 40W
Output power combined mode (data)
1667W