CISCO891W-AGN-N-K9 Cisco Router
payments
4 People watching this product now!
SKU: CISCO891W-AGN-N-K9 (USED) Categories: , ,
Share:
100% Low Price Guarantee
100% Quality Assurance:
100% Money Back Guarantee:
You can contact our customer service team to exchange or return any product that you bought from us.
Quick Spec
Figure 1 shows the appearance of CISCO891W-AGN-N-K9.
Table 1 shows the quick spec.
Product Code
CISCO891W-AGN-N-K9
Description
Cisco 891W Gigabit Ethernet security router with802.11n, Australia compliant
Default and maximum DRAM
512 MB
Default and maximum flash memory
256 MB
WAN
1-port GE
1-port FE
LAN switch
8-port 10-/100-Mbps managed switch
Physical dimensions and weight
Product dimensions:
Wireless models:
● H x W x D = 1.9 x 12.8 x 10.4 in. (4.8 x 32.5 x 26.4 cm) (includes rubber feet)
● H x W x D = 1.75 x 12.8 x 10.4 in. (4.5 x 32.5 x 26.4 cm) (without rubber feet; excludes antennas)
● Weight: 5.5 lb (2.5 kg) maximum
Compare to Similar Items
Table 2 shows the comparison between CISCO891W-AGN-N-K9 and CISCO892W-AGN-E-K9.
Product Code
CISCO891W-AGN-N-K9
CISCO892W-AGN-E-K9
Description
Cisco 892W Gigabit Ethernet security router with802.11n,ETSI compliant
Default and maximum DRAM
512 MB
768 MB
256 MB
Physical dimensions and weight
Product dimensions:
Wireless models: