PWR-C45-1400DC/2 Cisco Catalyst 4500 Non-PoE Power Supply
payments
12 People watching this product now!
Share:
100% Low Price Guarantee
100% Quality Assurance:
100% Money Back Guarantee:
You can contact our customer service team to exchange or return any product that you bought from us.
PWR-C45-1400DC/2 is a Cisco Catalyst 4500 Power Supply 400W DC Triple Input SP Power Supply-data only.
Quick Spec
Table 1 shows the quick spec.
Power Supply
PWR-C45-1400DC/2
Minimum Cisco IOS® Software release required
12.2(25)EW
Integrated PoE
No (data only)
IEEE 802.3af compliant
No
Input voltage
-48.5 to -72 VDC
Input current (rated)
Two -48 VDC at 15A
One -48 VDC at 12.5A
Output current (data)
Two -48 VDC at 15A
One -48 VDC at 12.5A
Output power redundant mode (data)
1368W + 40W
Output power combined mode (data)
2473W