C9105AXW-A – Cisco Catalyst 9100 WiFi 6 APs
payments
7 People watching this product now!
Share:
100% Low Price Guarantee
100% Quality Assurance:
100% Money Back Guarantee:
You can contact our customer service team to exchange or return any product that you bought from us.
Quick Spec
Table 1 shows the quick spec.
Part Number
C9105AXI-A
Software
Catalyst 9105AXW
●  Cisco Unified Wireless Network Software Release 8.10MR3 or later
●  Cisco IOS ® XE Software Release 17.3.1 or later
Supported wireless LAN controllers
●  Cisco Catalyst 9800-80 , Catalyst 9800-40  Series Wireless Controllers
●  Cisco 3504, 5520, and 8540 Wireless Controllers and Cisco Virtual Wireless Controller
802.11ax
●  2×2 uplink/downlink MU-MIMO with two spatial streams
●  Uplink/downlink OFDMA
●  TWT
●  BSS coloring
●  MRC
●  802.11ax beamforming
●  20-, 40-, 80- channels
●  PHY data rates up to 1.488 Gbps (80 MHz with 5 GHz and 20 MHz with 2.4 GHz)
●  Packet aggregation: A-MPDU (transmit and receive), A-MSDU (transmit and receive)
●  802.11 DFS
●  CSD support
●  WPA3 support
Integrated antenna
Catalyst 9105AXW
●  2.4 GHz: Peak gain 3 dBi, internal antenna
●  5 GHz: Peak gain 5 dBi, internal antenna
Interfaces
●  1x 100/1000/2500 Base-T (Ethernet) Uplink Interface
●  3x 10/100/1000 Base-T (Ethernet) Downlink Interface (LAN1,LAN2 and LAN3, LAN1 supports 10.5W PSE Power Budget)
●  Management console port (RJ-45)
●  USB 2.0 at 4.5W