816816-B21 – HPE ProLiant DL580 Gen9 Server
payments
6 People watching this product now!
Share:
100% Low Price Guarantee
100% Quality Assurance:
100% Money Back Guarantee:
You can contact our customer service team to exchange or return any product that you bought from us.
Quick Specs
Figure 1 shows the appearance of HPE 816816-B21.
Table 1 shows the Quick Specs of HPE 816816-B21.
Product Code
HPE-816816-B21
Processor
  • Intel® Xeon® E7-4850 v4 (16 core, 2.1 GHz, 40MB, 115W)
Number of processors
2
Processor core available
16
Processor cache
40MB L3
Processor speed
2.1GHz
Form factor (fully configured)
4U
Form factor chassis
Rack
Product dimensions (H x W x D)
17.48 x 29 x 6.88in